Przemyśl dla szkół
Krasiczyn, Arboretum, Kalwaria

Wycieczka do Przemyśla

wycieczka szkolna

Wycieczka szkolna do Przemyśla to niemal podróż w przeszłość. Wspaniała lekcja historii sztuki, historii XX wiecznych wojen, a nawet możliwość spotkania się oko w oko z literackimi postaciami z przeszłości. Odwiedzimy Krasiczyn – zamek – rezydencję, wyjątkowej urody przykład renesansu. Przespacerujemy się po jego rozległych ogrodach. Jeszcze więcej wspaniałych przykładów flory zobaczymy w Arboretum Bolestraszyce – niezwykłym ogrodzie botanicznym z ponad 2000 gatunków rzadkich roślin i krzewów. Odwiedzimy forty twierdzy Przemyśl z I Wojny Światowej. Na rynku spotkamy się z Dobrym Wojakiem Szwejkiem.  A w przerwie … co powiecie na najlepsze lody w Polsce w cukierni Fiore?

W planie wycieczki:

 • Zwiedzanie zamku w Krasiczynie. Zamek w Krasiczynie wraz z unikalnym ogrodem zamkowym – jeden z piękniejszych polskich zamków doby renesansu z wspaniałymi graffitowymi przedstawieniami na murach zamku!
 • Zwiedzanie Arboretum Bolestraszyce – wyjątkowy ogród botaniczny. 
 • Fort Twierdzy Przemyśl – wielka twierdza Wielkiej Wojny, gratka dla miłośników militariów  i nie tylko – całej Przemyskiej Twierdzy nie sposób zwiedzić jednego dnia. W czasach swojej świetności uchodziła za jedną z największych twierdz ówczesnego świata! 
 • W przemyskiej twierdzy nadal możemy spotkać żołnierzy w mundurach Cesarsko-Królewskiej Armii, którzy w klimacie Haskowskiego Szwejka wprowadzą nas w klimat epoki!
 • Spacer po starówce : katedry i kościoły, cerkiew greckokatolicka, renesansowy zamek, rynek z brukowanymi uliczkami i pięknymi kamienicami oraz inne zabytki miasta, zaprowadzimy Was również do słynnej lodziarni, która w 2014 roku została uznana za najlepszą w Polsce!
 • Kopiec Tatarski, widok ze wzgórza górującego nad miastem – piękna panorama na miasto oraz rzekę San oraz okoliczne miejscowości. Na wzgórzu Zniesienie także trasa spacerowa z pozostałościami najwyżej położonego fortu Twierdzy Przemyśl.
 • Kalwaria Pacławska ufundowana przez rodzinę Fredrów, słynna droga krzyżowa wiedzie przez murowane i drewniane kaplice kalwaryjskie. 

Galeria

Wycieczki szkolnej do Przemyśla

Cena

do indywidualnego ustalenia w zależności od ilości uczestników wycieczki

Co jest w cenie?

 • Opieka przewodnika podczas całej wycieczki,
 • Przewodnik po Arboretum w Bolestraszych i w Zamku w Krasiczynie, 
 • Spotkanie ze Szwejkiem, 
 • Bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów, 
 • Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika, 
 • Opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:
Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie (na życzenie grupy organizujemy również transport bezpośrednio z miejsca wyjazdu, ustalonego przez zamawiającego)

Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki. 

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.