Przemyśl
Wycieczka Szkolna
Przemyśl
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Przemyśl | Plan wycieczki szkolnej

1 dniowa WYCIECZKA SZKOLNA

Wycieczka szkolna do Przemyśla to niemal podróż w przeszłość. Wspaniała lekcja historii sztuki, historii XX wiecznych wojen, a nawet możliwość spotkania się oko w oko z literackimi postaciami z przeszłości. Odwiedzimy Krasiczyn – zamek – rezydencję, wyjątkowej urody przykład renesansu. Przespacerujemy się po jego rozległych ogrodach. Jeszcze więcej wspaniałych przykładów flory zobaczymy w Arboretum Bolestraszyce – niezwykłym ogrodzie botanicznym z ponad 2000 gatunków rzadkich roślin i krzewów. Odwiedzimy forty twierdzy Przemyśl z I Wojny Światowej. Na rynku spotkamy się z Dobrym Wojakiem Szwejkiem.  A w przerwie … co powiecie na najlepsze lody w Polsce w cukierni Fiore?

Wycieczka do Przemyśla - czy warto?
Plan wycieczki
 1. Zamek w KRASICZYNIE. Perła renesansu wraz z unikalnym OGRODEM ZAMKOWYM – jeden z piękniejszych polskich zamków doby renesansu z wspaniałymi sgraffitowymi przedstawieniami na murach.
 2. Zwiedzanie Arboretum Bolestraszyce – wyjątkowy ogród botaniczny. Ponad 2000 gatunków roślin. 
 3. FORT TWIERDZY PRZEMYŚL – wielka twierdza Wielkiej Wojny – całej Przemyskiej Twierdzy nie sposób zwiedzić jednego dnia. W czasach swojej świetności uchodziła za jedną z największych twierdz ówczesnego świata! Wspaniała lekcja historii która działa się tak niedaleko.  
 4. W przemyskiej twierdzy nadal możemy spotkać żołnierzy w mundurach Cesarsko-Królewskiej Armii, którzy w klimacie Haskowskiego Szwejka wprowadzą nas w klimat epoki!
 5. PRZEMYSKA STARÓWKA  : katedry i kościoły, cerkiew greckokatolicka, renesansowy zamek, rynek z brukowanymi uliczkami i pięknymi kamienicami oraz inne zabytki miasta, zaprowadzimy Was również do słynnej lodziarni, która w 2014 roku została uznana za najlepszą w Polsce!
 6. Kopiec Tatarski, widok ze wzgórza górującego nad miastem – piękna panorama na miasto oraz rzekę San oraz okoliczne miejscowości. Na wzgórzu Zniesienie także trasa spacerowa z pozostałościami najwyżej położonego fortu Twierdzy Przemyśl.
OPCJE DODATKOWE

Kalwaria PACŁAWSKA

Jerozolima Wschodu albo Jasna Góra Podkarpacia, właśnie tak można określić Kalwarię Pacławską. Jest to największe sanktuarium w tym regionie Polski, które co roku odwiedzają rzesze pielgrzymów. Piękna barokowa bazylika, rozsiane po zboczu wzgórza i dolinie kapliczki kalwaryjskie oraz okazały wielowiekowy klasztor są perłą Podkarpacia, którą zdecydowanie warto zobaczyć.

SPOTKANIE ZE SZWEJKIEM

Ciekawa lekcja Historii. Przemyśl nierozerwalnie jest związany historią I Wojny Światowej . Jaroslav Haśek opisał przygody dzieje Frontu Wschodniego w prześmiewczej i pacyfistycznej książce o przygodach Dobrego Wojaka Szwejka. Warto poznać tę postać lepiej i spotkać się w jednym jego miłośników - łudząco go przypominającym i poznać słynny Szwejkowy humor!

TOR SANECZKOWY

Tor Saneczkowy znajduje się na Zniesieniu, tuż obok przekaźnika telewizyjnego przy ul. Pasteura.
Jest to zjeżdżalnia grawitacyjna typu Alpinie-Coaster uruchomiona w roku 2006.będziemy śmigać w dół 2 osobowy pojazd typu Alpinie Coaster podwójne hamulce odśrodkowe tył pojazdu oraz jeden hamulec odśrodkowy na przedniej osi.

Cena i świadczenia
z transportem

150 zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi 165 zł. 

bez transportu

99 zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi 125 zł. 

w cenie wycieczki

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane abybyły maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.