Wycieczka na Słowację
Bardejov - Bajkowe miasteczko

Słowacja | Bardejov - Bajkowe Miasteczko

wycieczka szkolna

Wyobraźcie sobie miasteczko, w którym czas stanął w miejscu kilkaset lat temu. Taki właśnie jest Bardejov –  dziś to niewielkie słowackie miasteczko, które wygląda niczym w całości wyjęte i przeniesione do rzeczywistego świata wprost z bajki, kiedyś było ważnym ośrodkiem władzy. Jego starówka jest w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest jednym z niewielu miast w naszej okolicy, gdzie zachowały się w tak dużej skali średniowieczne baszty i mury miejskie.

Pokażemy Wam najpiękniejsze zabytki Bardejova, odwiedzimy najstarsze słowackie uzdrowisko i obejrzymy wystawę sprzętu militarnego. 

W planie wycieczki:

 • Bazylika Św. Idziego – jest najwybitniejszym zabytkiem gotyckiego Bardejova. Budowę trójnawowej bazyliki rozpoczęto na początku XV w, we wnętrzu szczególną uwagę warto zwrócić na zespół późnogotyckich ołtarzy skrzydłowych pochodzących z XV i XVI w z rzeźbami uznawanymi za jedne z najcenniejszych w Europie! Niektóre z tych ołtarzy wyszły spod długa Mistrza Pawła z Lewoczy. 
 • Spacer po starówce – centralny punkt historycznego centrum miasta stanowi prostokątny rynek z dawnym ratuszem po środku, otoczony jest rzędem zabytkowych kamienic równolegle do których biegną mury miejskie – de facto będące najlepiej zachowanym na terenie Słowacji średniowiecznym system obronnym z murami, 3 bramami i 10 bastionami! 
 • Bardejovskie Kupele – to najstarsze i cieszące się ogromną renomą uzdrowisko na Słowacji. Gościły tu takie sławy z kart historii jak na  przykład Maria Luiza – małżonka Cesarza Napoleona I, rosyjski Car Aleksander I, Cesarzowa Elżbieta Austriacka – małżonka Franciszka Józefa I powszechnie nazywana Sissi, oraz wielu innych arystokratów. 
 • Svidník – to niewielkie miasto na północy Słowacji, leżało na bardzo ważnym szlaku handlowym zwanym szlakiem bursztynowym łączącym wybrzeże Morza Śródziemnego z krajami bałtyckimi. Svidník bardzo dotkliwie został doświadczony działaniami wojennymi zarówno podczas Pierwszej jak i Drugiej Wojny Światowej – w tym największej na europejskich frontach Operacji Karpacko-Dukielskiej. Spośród zabytków tego miasteczka wybraliśmy dla Was jeden – prawdziwą gratkę dla miłośników ciężkiego sprzętu wojskowego. Jest to plenerowa wystawa Muzeum Wojskowego w Svidníku.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKÓW WZBOGACIĆ O:
  • Wieża widokowa na Dolinę Śmierci – to tutaj rozegrała się jedna z najbardziej krwawych bitw pancernych II Wojny Światowej. Na rozległym, niemal sielankowym terenie zobaczycie odrestaurowane czołgi T-34 i T-34-85 ustawione jakby w gotowości do wielkiej bitwy (wejście na wieżę ok 1 EUR/osoba)*
  • Basen Aquaruthenia w Svidníku – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci duzi jak i mali. Pięć rodzajów saun, grota solna, dwie zjeżdżalnie, zamek do skakania wraz z ścianką wspinaczkową dla dzieci i wiele innych atrakcji to gotowy przepis na świetną zabawę! ( od 5 EUR/osoba)*
  • Skansen w Bardejovskich Kupelach – jest to najstarsze muzeum tego typu na Słowacji, zgromadzono tam ok. 30 rzadkich obiektów reprezentujących tradycyjną kulturę i budownictwo słowackich oraz rusińskich mieszkańców Górnego Szarysza i Górnego Zemplina (1 EUR/osoba + 10 EUR przewodnik)*

*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

Bardejov – Bajkowe Miasteczko, Bardejovskie Kupele, Svidnik

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • bilety do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW + KL każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku wycieczek kilkudniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.