Wycieczka na Węgry
Termy i kultura Madziarów

Węgry | Termy i kultura Madziarów

wycieczka szkolna

Ciężko wyobrazić sobie , że tak niedaleko granic Polski istnieje państwo tak bardzo inne od naszego. Niezrozumiały i trudny dla nas język, inna kultura, inny klimat i krajobraz… Tak, mamy na myśli właśnie Węgry! To kraj ciepłych basenów, ostrych papryczek i wspaniałych winnic. Zabierzemy Was w fascynującą podróż po państwie Madziarów by przybliżyć wam kulturę naszych „bratanków”. Zażyjecie kąpieli w ciepłych wodach termalnych wypływających wprost z głębi ziemi, zobaczycie region z którego pochodzą słynne na cały świat wina, odwiedzimy też winnicę gdzie te wina powstają. 

W planie wycieczki:

 • Podczas drogi przez Słowację przewodnik opowie Wam o historycznych i geograficznych krainach, przez które przejedziemy (np. Przełęcz Radoszycką, Medzilaborce z piękną cerkwią Cyryla i Metodego, kolorowym budynkiem Muzeum Andiego Warhola – ojca PopArtu, Krasny Brod z legendarnym klasztorem, gdzie odbywał się targ żon!) Po drodze miniemy też cerkiewki Rusinów Karpackich, Humenne, Michalovce, Trebisov, zobaczycie Góry Tokaju.
 • Baseny termalne Sóstófürdő w Nyíregyháza – na ten punkt wycieczki wielu z Was czeka pewnie najbardziej! Położone w pięknym otoczeniu parku i starych drzew, w pobliżu naturalnego jeziora kąpielisko podzielone jest na dwie części – uzdrowiskową i rekreacyjną. Długo by wymieniać atrakcje jakie tam na Was czekają, dość powiedzieć, że nie będzie czasu na nudę – piracki zamek, zjeżdżalnie wodne, olbrzymia beczka zawieszona kilka metrów nad głowami kąpiących się i oblewająca ich co parę chwil strumieniem wody, różnego rodzaju jacuzzi… Wszystko to oczywiście z ciepłymi wodami termalnymi wydobywającymi się z głębi ziemi.
 • Tokaj – to niewielkie miasteczko, ale też nazwa górzystego regionu na Węgrzech słynnego na cały świat za sprawą produkowanych tu win. Tokaj nazywany jest „królem win i winem królów”. Zabierzemy Was na spacer uliczkami tego urokliwego miasteczka którego historia sięga aż XI w! Centralnym punktem miasteczka jest plac Kossutha, na którym znajduje się Fontanna Bachusa – postać znana z greckiej mitologi.
 • Zwiedzanie wzmaga apetyt – na obiad przygotowaliśmy dla Was poczęstunek kuchni węgierskiej.
 • Wizyta w słynnym na cały świat regionie do doskonała sposobność do zdobycia odrobiny wiedzy o produkcji tego trunku – odwiedzimy jedną z tutejszych winnic i spotkacie się z człowiekiem Boraszem (węgierskim winiarzem) – skarbnicą wiedzy o winiarstwie.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKÓW WZBOGACIĆ O:
  • Zoo w Nyíregyháza  – na 30 ha ogrodu żyje 5000 okazów spośród 500 gatunków zwierząt. Mają one zapewnione warunki zbliżone do swojego naturalnego środowiska, co pozwala poczuć nam się jak podczas przygody znanej do tej pory tylko z filmów podróżniczych (2500 Ft/osoba)*

*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

Węgry – Termy i kultura Madziarów

Cena

CENA jest kalkulowana na indywidualnie zamówienie grupy, jest wypadkową kilku elementów:

 • Terminu wycieczki
 • Ilości osób 
 • Wybranych atrakcji, świadczeń  i programu
 • Miejsca wyjazdu i długości trasy

  Bezpłatnej wyceny dla grupy dokonujemy na podstawie zebranych informacji. 

Co jest w cenie?


 • Opieka pilota – przewodnika w trakcie całej wycieczki,
 • Bilety wstępów na baseny termalne,
 • Obiad – danie węgierskiej kuchni
 • Ubezpieczenie NNW i KL każdego uczestnika, 
 • opłaty parkingowe. 

Cena nie zawiera:

Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania w przypadku wycieczek kilkudniowych.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas Zielonych Szkół standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.