Jeziora Bieszczadów
Wycieczka Szkolna
Jeziora Bieszczadów
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Jeziora Bieszczadów | Plan wycieczki szkolnej

1 dniowa WYCIECZKA SZKOLNA

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to propozycja niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.
solińskiej zaporze krążą zaskakujące legendy i opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich! Nasz przewodnik opowie Wam wszystkie ciekawe historie związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki, a w Myczkowcach dowiemy się wszystkiego o architekturze drewnianej regionu! Powędrujemy ścieżką przyrodniczą na szczyt Korbani z drewnianą wieżą widokową, z której rozciąga się widok na całe Bieszczady! A jeśli tego będzie mało wyruszymy na wycieczkę KOLEJKĄ GONDOLOWĄ nad zaporą solińską lub zwiedzimy jej wnętrze! 
Skuście się zatem, Drodzy Wędrowcy na niezapomniany spacer pośród solińskich “zielonych wzgórz”! Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!

Jeziora Bieszczadów - czy warto?
Plan wycieczki
 1. Korbania – spacer ścieżką przyrodniczą na jeden z ciekawszych szczytów w Bieszczadach. Po wejściu na samą górę (894 m n.p.m.) czeka Was jeszcze zdobycie 6-cio metrowej wieży widokowej, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok od Pogórza Bieszczadzkiego poprzez Solinę, połoniny aż po Tarnicę!
 2. Przejazd do Polańczyka – największego bieszczadzkiego uzdrowiska i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka – piękna panorama Jeziora Solińskiego.
 3. Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, podczas którego zmęczeni Wędrowcy znajdą ukojenie, kołysani łagodnymi falami, wsłuchani w opowieści o dawnych czasach.
 4. Solina – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej. Zapora wodna w Solinie to betonowy kolos ważący 2 miliony ton. Za nim lustro wody otoczone zielonymi wzgórzami Bieszczadów. Na tafli wody dziesiątki białych żaglówek. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce,
 5. Czas wolny w Solinie, który można wykorzystać na zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”.
 6. Centrum Natura 2000 i pokaz filmu przyrodniczego Wilcze Góry pokazującego jak wyjątkowymi górami są Bieszczady.
OPCJE DODATKOWE

KOLEJKA GONDOLOWA Z WIEŻĄ

Przejazd widokową Kolejką Gondolową PKL Solina w obie strony. To szczególna w skali kraju atrakcja, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. W niepowtarzalny sposób możemy podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy (wg aktualnego cennika kolejki)*

Park Miniatur i Ogród Biblijny w Myczkowcach

Miniaturki drewnianych cerkwi i kościółków karpackich. W Centrum Kultury Ekumenicznej w Ośrodku Caritas w Myczkowcach znajdują się miniaturki ponad 140 obiektów drewnianej architektury z terenu Karpat polskich, słowackich i ukraińskich. Aż trudno uwierzyć w różnorodność tej architektury! (wg aktualnego cennika)*

Wnętrze Zapory w Solinie

Zwiedzanie wnętrza zapory w Solinie - ten betonowy kolos robi wrażenie oglądany z zewnątrz, ale czy wiecie że można też wejść do środka zapory? Na pewno na wyobraźnię działa fakt, że znajdziecie się pod 81,7 m betonu ważącego 2 mln ton, a zaraz za ścianą jest 60 m słupa wody. Dodatkowo najniższa galeria znajduje się 6 m pod dnem jeziora (wg aktualnego cennika)*

Cena i świadczenia
z transportem

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi 165 zł. 

bez transportu

… zł/osoba

Minimalna liczba osób – 25 osób. 

Dla grup 20-25 osób cena za realizację wynosi 125 zł. 

w cenie wycieczki

Możliwość obniżenia ceny:
bez rejsu statkiem - 25 zł

Jesteś organizatorem turystyki?

Zapraszamy do współpracy - bardzo korzystne warunki!
tel. 721 215 453

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami. 
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności. 

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Dla Waszej wygody możemy także zająć się organizacją transportu bezpośrednio z Waszej okolicy.

Dbamy o to by był to bardzo dobrej klasy bus/autobus z protokołem pokontrolnym stanu technicznego od Policji lub ITD.

Własny transport:  Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca
dla opiekunów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Uczniom oraz nauczycielom podczas wycieczek szkolnych standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

 

 • PROSTA REZERWACJA Zamówienie można złożyć telefonicznie lub korzystając z formularza rezerwacji zamieszczonego poniżej. Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki na wycieczkę. 
 • WYGODNA PŁATNOŚĆ Jest to wycieczka jednodniowa, więc jesteśmy ją w stanie zrealizować nawet bez wcześniejszych zaliczek. Rozliczenie najpóźniej może nastąpić w dniu realizacji.
 • KONTAKT Z NATURĄ To właśnie prawdziwa wartość tej wycieczki. Doświadczymy natury wszystkimi zmysłami. Woda, las góry, słońce… wszystko podczas pełnej przygód wyprawy!
 • RYWALIZACJA Celem tej wycieczki jest zdobycie jak największej liczby punktów, które przyznawane są za szybkość, spostrzegawczość, dokładność. Każdy będzie miał możliwość odnaleźć swoją SUPERMOC.
 • BEZPIECZEŃSTWO Zawsze stawiamy na 1 miejscu! Wszystkie ze składowych wycieczki są nadzorowane przez doświadczonych instruktorów i ratowników. Same konkurencje są tak zaprojektowane abybyły maksymalnie bezpieczne i pozwalały się skupiać na samej przyjemności i zabawie.

Nasze referencje

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.