Jeziora Bieszczadów
1 DZIEŃ | Wycieczka SZKOLNA

Tajemnice Bieszczadzkich Jezior

wycieczka szkolna

Zapraszamy na wycieczkę wokół bieszczadzkich jezior. Jest to propozycja niezwykle różnorodna. Górski spacer, dzika przyroda, kultura, historia, technika, piękno gór i sztuka podczas jednej tylko wycieczki.
solińskiej zaporze krążą zaskakujące legendy i opowieści. Wysłuchamy ich wszystkich! Nasz przewodnik opowie Wam wszystkie ciekawe historie związane z budową wielkiej zapory. Ponadto poznamy kulturę i zwyczaje ludzi, którzy niegdyś mieszkali w dolinie Sanu i Solinki, a w Myczkowcach dowiemy się wszystkiego o architekturze drewnianej regionu! Powędrujemy ścieżką przyrodniczą na szczyt Korbani z drewnianą wieżą widokową z której rozciąga się widok na całe Bieszczady!
Skuście się zatem, Drodzy Wędrowcy na niezapomniany spacer pośród solińskich “zielonych wzgórz”! Zapraszamy na wycieczkę w Bieszczady!

W planie wycieczki:

 • Korbania – spacer ścieżką przyrodniczą na jeden z ciekawszych szczytów w Bieszczadach. Po wejściu na samą górę (894 m n.p.m.) czeka Was jeszcze zdobycie 6-cio metrowej wieży widokowej, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok od Pogórza Bieszczadzkiego poprzez Solinę, połoniny aż po Tarnicę!
 • Przejazd do Polańczyka – największego bieszczadzkiego uzdrowiska i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka – piękna panorama Jeziora Solińskiego,
 • Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, podczas którego zmęczeni Wędrowcy znajdą ukojenie, kołysani łagodnymi falami, wsłuchani w opowieści o dawnych czasach,
 • Solina – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej. Zapora wodna w Solinie to betonowy kolos ważący 2 miliony ton. Za nim lustro wody otoczone zielonymi wzgórzami Bieszczadów. Na tafli wody dziesiątki białych żaglówek. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce,
 • Czas wolny w Solinie, który można wykorzystać na kawę lub posiłek czy zakup pamiątek na tzw. „bieszczadzkich krupówkach”,
 • Centrum Natura 2000 i pokaz filmu przyrodniczego Wilcze Góry pokazującego jak wyjątkowymi górami są Bieszczady.
  • WYCIECZKĘ MOŻEMY DODATKOWO WZBOGACIĆ O:
  • Pokaz filmu o Zaporze Solińskiej – pomoże nam zaspokoić ciekawość, jak powstała ta imponująca budowla
  • Przejazd widokową Kolejką Gondolową PKL Solina w obie strony. To szczególna w skali kraju atrakcja, nie tylko pod względem turystycznym, ale również technologicznym. W niepowtarzalny sposób możemy podziwiać Jezioro Solińskie i bieszczadzkie krajobrazy (od 32zł/osobą)*
  • Park miniatur w Myczkowcach – miniaturki drewnianych cerkwi i kościółków karpackich. W Centrum Kultury Ekumenicznej w Ośrodku Caritas w Myczkowcach znajdują się miniaturki ponad 140 obiektów drewnianej architektury z terenu Karpat polskich, słowackich i ukraińskich. Aż trudno uwierzyć w różnorodność tej architektury! (5 zł/osoba)*
  • Zwiedzanie wnętrza zapory w Solinie – ten betonowy kolos robi wrażenie oglądany z zewnątrz, ale czy wiecie że można też wejść do środka zapory? Na pewno na wyobraźnię działa fakt, że znajdziecie się pod 81,7 m betonu ważącego 2 mln ton, a zaraz za ścianą jest 60 m słupa wody. Dodatkowo najniższa galeria znajduje się 6 m pod dnem jeziora (15 zł/osoba)*

*Ceny podane orientacyjnie. W przypadku zmiany cenników poszczególnych atrakcji, ostateczna cena zostanie podana w dniu złożenia zamówienia.

Galeria wycieczki :

W Krainie Bieszczadzkich Jezior

Cena

JUŻ OD 80 zł / osoba

40 uczestników (+4 opiekunów gratis)

Co jest w cenie?

 • Rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
 • Opieka przewodnika podczas całej wycieczki,
 • Bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji,
 • Ubezpieczenie NNW,
 • Opłaty parkingowe.

Cena nie zawiera:
Transportu oraz innych świadczeń nie zawartych w programie.


Zamówienie i płatność

Rezerwacja

Aby zarezerwować termin i wycieczkę wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 • Telefonicznie lub mailowo ustalamy najbardziej odpowiadający Waszym życzeniom program z dobranymi atrakcjami (przedstawiony powyżej program jest tylko propozycją, którą możemy zmodyfikować zgodnie z Waszymi życzeniami).
 • Wysyłamy ofertę z wolnymi terminami i propozycjami zakwaterowania.
 • Po akceptacji oferty wypełniamy formularz rezerwacji, na podstawie którego sporządzamy umowę.
 • Podpisujemy umowę precyzyjnie określającą zakres świadczeń oraz terminy płatności.

Kontakt

Kontakt telefoniczny 

13 30 67 888
721 215 453
697 075 795

Godziny pracy biura

Poniedziałek  – Piątek | 9:00 – 17:00

Sobota | 10:00 – 15:00

kontakt mailowy 

biuro@pawuk.pl

Transport

INFO: Zawsze dbamy o to, aby był to bardzo dobrej klasy bus/autobus.

Na życzenie klienta przedstawimy protokół pokontrolny stanu technicznego od Policji lub ITD.  Dokumentacja taka jest dodatkowo płatna.

Własny transport: Jeśli zaś macie przewoźnika, z którym zwykle współpracujecie i wolicie skorzystać z jego usług, to super. W ofercie podamy szacunkową liczbę kilometrów potrzebną do realizacji wycieczki.

Dlaczego warto pojechać z BP PAWUK ?

Gwarancja udanej wycieczki

Bezpłatne miejsca dla opiekunów 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymagamy odpowiedniej ilości opiekunów ze strony szkoły. Podczas górskich wycieczek jest to 1 opiekun na 10 uczniów. Odpowiedniej ilości opiekunów zapewniamy miejsca bezpłatne.

Profesjonalna kadra

Podczas wycieczek jesteście pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Nad waszym bezpieczeństwem czuwają licencjonowani przewodnicy górscy (posiadający uprawnienia państwowe), podczas zabaw sportowych czy spływów instruktorzy i ratownicy wodni.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Wszystkim osobom biorącym udział w wycieczce standardowo zapewniamy ubezpieczenie NNW w kraju i za granicą oraz kosztów leczenia KL i bagażu za granicą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biuro posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki.

Nasze referencje

 

Nasze referencje, z których jesteśmy najbardziej dumni, to tysiące roześmianych twarzy. Jednak te wystawione przez szkoły i inne instytucje możesz sprawdzić tutaj.