Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

Spływ pontonowy w Bieszczadach rzeką San

  • Cel podróży: Bieszczady
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Cena: 39PLN

Spływy pontonowe w Bieszczadach/ Rafting na Sanie

Wybierając Bieszczady na miejsce wypoczynku przed oczyma wyobraźni mamy zwykle wspaniałe Połoniny kuszące ogromem otwartej przestrzeni, bujne lasy, gdzie wędrując samotnie odnajdujemy samego siebie, nocne rozgwieżdżone niebo, dziką przyrodę i wspaniały klimat. Rzadziej jednak wyobraźnia podsuwa nam wypoczynek związany z wodą orzeźwiających górskich rzek…. a szkoda!
Wyobraźcie sobie, że podróżujemy leniwie mijając puszczańskie lasy, osuwiska odkrywające tajemnice karpackiej geologii, dzikie ptactwo… szare czaple, bociana czarnego, kaczki podrywające się z wody na nasz widok, a my niesieni prądem rzeki po prostu odpoczywamy otoczeni zielenią. Towarzyszą nam dźwięki spokojnego szumu wijącej się jak wstęga górskiej rzeki. Pod nami widać skaliste dno, a przez czystą jak kryształ woda dostrzegamy uciekające pstrągi. Tak wyglądają spływy pontonowe w Bieszczadach.

RELAKS DOSKONAŁY

Dla miłośników przygody w każdym wieku!

SPŁYW `

SPŁYW 2

SPŁYW 3

Plan spływu pontonowego w Bieszczadach


  • 1. Przejazd do miejsca spływu nad rzeką San.
  • 2. Spotkanie z instruktorem/ratownikiem, dobór sprzętu asekuracyjnego, pagajów i dobór załóg pontonów. Nasze pontony to świetnej klasy pontony raftingowe firmy NordBoat, ze wzmocnionym dnem oraz częścią rufową, które potrafią wytrzymać o wiele więcej niż spokojne rekreacyjne spływy na Sanie! Każdy ponton zrobiony jest z wielowarstwowego materiału odpornego na przetarcia. System 5 komór powietrznych gwarantuje niezawodność! Pontony są 5 osobowe w charakterystycznym zielonym kolorze!   Jednorazowo mogą popłynąć grupy nawet do 50 osób (po wcześniejszym uzgodnieniu nawet większe)!
  • 3. Spływ pontonowy na wybranej trasie rzeką San – od 2,5 do 5 godzinne spływy!  Spływ pontonowy w Bieszczadach na rzece San należy do rekreacyjnych. Spokojne odcinki rzeki są doskonałe dla odpoczynku grup, które w bezpieczny sposób chcą zaznać podróżowania z nurtem. Wspaniałe są natomiast widoki towarzyszące takiej podróży. Będziemy mijać zielone wzgórza, osuwiska, rzadkie okazy ptaków, a ponad wodę nieraz wyskoczy górski pstrąg. Trudno o bliższy i bardziej naturalny kontakt z naturą i dziką przyrodą!
  • 4. OPCJONALNIE Ognisko podczas spływu. Woda wzmaga apetyt, dlatego nie pozwolimy Wam zgłodnieć podczas spływu. Zatrzymamy się na ognisko, podczas którego napijemy się ciepłej herbaty, zjemy regionalnej kiełbaski pieczonej nad żywym ogniem i spróbujemy podkarpackich proziaków – małych podpłomyków na ciepło, po których ześlizgiwać będzie się roztapiające masło zmieszane z lokalnymi ziołami. Naturalne smakołyki w otoczeniu natury! Te wspomnienia zostaną na długo!
  • 5. OPCJONALNIE  Zwiedzanie podczas spływu. W zależności od trasy spływu zobaczyć będziemy mogli tuż przy brzegu wspaniałe cerkwie, ciekawe rezerwaty przyrody lub nawet bunkry Linii Mołotowa z okresu II wojny światowej, o których opowie towarzyszący nam na spływie przewodnik!

OPCJE SPŁYWÓW PONTONOWYCH | TRASY I CENY:

(kliknij pożądaną opcję)
Spływ pontnowy Spływ pontnoweydla gup Spływ pontnowe dla indy

 

PRAWDZIWY WYPOCZYNEK W OTOCZENIU

 

DZIKIEJ PRZYRODY

 

DLACZEGO PONTONY

Spływy pontonowe to rozsądna alternatywa dla spływów kajakowych. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Pontony są niewywracane i niezatapialne. W 5-cio osobowym pontonie zmieści się cała rodzina lub grupka znajomych. Możecie cieszyć się własnym towarzystwem podczas spływu. Pontony są też doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi – najmłodszy uczestnik spływu miał 3 latka.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I ZAUFANIE

Dbamy o każdy szczegół wycieczki, aby Wasz wypoczynek był czystą przyjemnością! Badamy opinię klientów i jesteśmy dumni z praktycznie 100% opinii „dobrych” i „bardzo dobrych” o naszym biurze podróży!

SPRZĘT I BEZPIECZEŃSTWO 

Korzystamy z wysokiej klasy sprzętu NordBoat. Nasze pontony są bardzo bezpieczne! 5 komór powietrznych i dwie belki poprzeczne gwarantują bezpieczeństwo. Pontony są zbudowane z wytrzymałego kilkuwarstwowego materiału z winylową warstwą wewnętrzną – dość powiedzieć że jeden ponton waży ponad 50 kilogramów, zachowując przy tym doskonałe właściwości wypornościowe! Każdy uczestnik spływu pontonowego zostaje obowiązkowo wyposażony w kamizelkę asekuracyjną, pagaje oraz worek wodoszczelny 10l. Nasi klienci są objęci ubezpieczeniem NNW.

SPŁYW Z KULTURĄ!

Spływ pontonowy w Bieszczadach dostarcza wielu wrażeń, jednak nie zapewniamy też ogromną dawkę wiedzy podczas spływu rzeką San. Podczas spływów zorganizowanych przewodnik/instruktor opowiada o miejscach które  mijamy. Przy niektórych trasach możliwe jest zwiedzanie obiektów położonych blisko rzeki takich jak bunkry Linii Mołotowa, czy cerkiewki a nawet ruiny zamku. Podczas spływów indywidualnych każdy z uczestników dostaje mapkę z informacjami o terenie, możliwe jest także wypożyczenie audio przewodnika który opowiada o trasie.