Biuro Podróży PAWUK ul. Bieszczadzka 5, 38-540 Zagórz tel. 721 215 453 e-mail: biuro@pawuk.pl
 

NOWOŚĆ 2016 

Napady odbywają się o każdej porze roku i są wspaniałym elementem uatrakcyjniającym wycieczki w Bieszczady!

Napady ZBÓJNICKIE w Bieszczadach

                Bieszczady to kraina naturalnie stworzona do zbójowania. Już od XV wieku ukrywali się w lasach i na wzgórzach Ci, którzy chcieli zniknąć z oczu władzy czy sprawiedliwości. Trudnili się zbójowaniem, nazywano ich Bieszczadnikami, Tolhajami, Opryszkami czy po prostu Zbójami.

                Prawdziwy jednak zbójnicki wyraj nastąpił w wiekach XVII i XVIII. W dolinach liczne trakty i przełęcze z przechodzącymi na węgierską stronę bogatymi kupcami stwarzały okazję do kradzieży. Były to jednocześnie wieki wojen i niepokojów w Rzeczypospolitej jak i w Koronie świętego Stefana. Bieda, głód, epidemie, bunty chłopskie sprawiały, że decyzja o podjęciu się zbójnickiego fachu przychodziła nader łatwo. Do oddziałów zbójnickich częstokroć dołączała się zubożała szlachta z Ziemi Sanockiej i Przemyskiej, która w łupieszczym życiu widziała możliwość dostosowania swojego majątku do potrzeb stanu. Podobny los wybierali także podstarzali rycerze i wojacy, dla których nie było miejsca ani zajęcia w rodzinnej chacie, a którzy znali się na wojennym rzemiośle. Robili zatem to, czym trudnili się dotąd czyli rabowali, jednak dla mniej wzniosłych ideałów.Przeniesiemy Was w czasie na spotkanie ze zbójnikami Ziemi Sanockiej i dzikiego Bieszczadu. Spotkanie z ludźmi nieokrzesanymi, rubasznymi i czasem okrutnymi jak czasy, z których pochodzą. Braćmi zawadiakami, wołoskim pasterzem co w niewoli osmańskiej ludzkiego zapomniał języka.

Zapraszamy Was na Zbójnicki napad w Bieszczadach!

PRZYGODA ZE ZBÓJNIKAMI |  3 Warianty


ZBÓJNICKI NAPAD Z UCZTĄ NA POLANIE

Napad zbójnicki Bieszczady - imprezy integracyjne, dla grup i klientów indywidualnych

  • „Zatem swoich siec czy obcych, jedna praca za mną chłopcy!” – jak śpiewał Jacek Kaczmarski

Napadamy na drezyny, konne zaprzęgi, kuligi, a i podczas pieszych wycieczek, jeśli nadarzy się sposobność. Rabujemy z denarów jak leci, dziewki śliczne zabieramy ze sobą, a co mężniejszych gagatków od lichej kompanii oderwiemy i do naszej przyłączymy! A jeśli łup będzie dobry to i naszych gości zaprowadzimy na ognisko gdzie ugościmy okowitą a nawet pieczonym nad ogniskiem jagnięciem!

REKRUTACJA-INTEGRACJA  ZBÓJNICKA 

Napad zbojnicki Bieszczady (9)

Najpierw napadniemy waszą grupę, ale że nam ludzie starosty po piętach stąpają i jak na zwierze polują zwerbujemy Was wszystkich. Zaprowadzimy do legowiska naszego, na leśnej polanie urządzimy trening i konkursy goszcząc przy tym winem, okowitą, a nawet pieczonym jagnięciem na ognisku. Co lepszych w rekruty weźniem! Siekierką rzucać się nauczymy, kupców obłapiać, pańskiego konia z łuku płożyć i przed obławą w las czmychać!

ZBÓJNICKA PRZYGODA NA DREZYNACH 

Napad zbojnicki Bieszczady (1)

To propozycja całodniowej wycieczki, podczas której nie dość. że zwiedzimy miejsca związane ze zbójnictwem w Bieszczadach to podczas wspaniałej przejażdżki na Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych spotkamy opryszków. Całodniowa wycieczka dla grup zorganizowanych, latem także dla klientów indywidualnych i grup integracyjnych! Wspaniała podróż w czasie i przestrzeni.

OFERTA 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z NAPADÓW ZBÓJNICKICH W BIESZCZADACH


KONTAKT I REZERWACJA

Wystarczy jeden telefon lub mail, my zajmiemy się resztą!

 721 215 453

 697 075 795

lub napisz

biuro@pawuk.pl

ZOBACZ TAKŻE INNE OFERTY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:

bumperArchery Tagkuligwycieczki-firmowespływy-sanem